Maszynka dla psa znacznie różni się od urządzenia przeznaczonego do strzyżenia ludzi. Aby była skutecznym narzędziem do pielęgnacji pupila, musi cechować się odpowiednimi parametrami: kształtem, rozmiarem i masą. Ponadto powinna możliwie jak najdłużej działać bez konieczności ładowania. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do strzyżenia psa? Sprawdź!
Ergonomia
Maszynki dla psów są dostępne w wielu wariantach. Jak więc wybrać idealny model? Ocenę każdego urządzenia warto rozpocząć od sprawdzenia go pod kątem kształtu i rozmiaru. Duży, nieforemny sprzęt prawdopodobnie utrudni strzyżenie i sprawi, że pielęgnacja sierści stanie się mało komfortowa dla pupila.
Idealna maszynka musi dobrze leżeć w dłoni. Gdy jest odpowiednio wyprofilowana, gwarantuje pewny chwyt i umożliwia precyzyjne manewrowanie; ma to największe znaczenie zwłaszcza w trakcie strzyżenia newralgicznych miejsc na ciele psa — np. łap, uszu czy brzucha.
Waga
W kontekście komfortu obsługi maszynki trzeba też wspomnieć o wadze urządzenia. Ciężki sprzęt może szybko wywołać dyskomfort w nadgarstku i przedramieniu. Wpłynie więc negatywnie na samopoczucie strzygącego, a dobre nastawienie i spokój odgrywają przecież ogromną rolę w pracy z pupilem.
Aby uniknąć dolegliwości bólowych, warto postawić na maszynkę o możliwie jak najniższej masie. Takie urządzenie będzie idealnym narzędziem do skracania sierści nawet u dużego i kudłatego czworonoga.
Pojemność baterii
Strzyżenie psa, zwłaszcza na początku przygody z domowym groomingiem, wymaga wygospodarowania sporej ilości czasu. Zanim obie strony tego przedsięwzięcia, zarówno pies, jak i właściciel, oswoją się z nową sytuacją, proces ten zajmuje nawet do kilkudziesięciu minut.
Podczas skracania sierści nic tak nie wybija z rytmu, jak informacja o rozładowanej baterii. Dlatego przy wyborze urządzenia zwróć uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu.
Dość istotnym parametrem jest też liczba minut potrzebna do pełnego uzupełnienia akumulatora.
Głośność
Dźwięk emitowany przez maszynkę może okazać się dla pupila bardzo uciążliwy, zwłaszcza w przypadku bardzo wrażliwych zwierząt. Gdy szukasz urządzenia do strzyżenia swojego pupila, postaw na model pracujący możliwie jak najciszej. Dzięki temu hałas i brzęczenie nie będą zakłócały skracania sierści, a cała „procedura” upłynie we względnie sprzyjających warunkach.
Możliwość regulacji długości strzyżenia
Większość maszynek jest wyposażonych w regulację zapewniającą możliwość zmiany długości strzyżenia. Do niektórych producenci dołączają też wymienne nakładki. Zdecyduj się na model, który gwarantuje w tym zakresie dużą elastyczność. Takie urządzenie zapewni Ci dużą swobodę w pracy nad sierścią pupila.
Wybierz maszynkę, która jest ergonomiczna, lekka i cicha, aby móc spokojnie skracać futro czworonoga w domowych warunkach!